loading
10 gru

Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie. W pierwszym roku występował w składzie: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. W 1993 roku Waldka Kiełbasinskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Zespół w swoim regionie od samego początku zyskał duże grono wielbicieli. Z czasem jego popularność zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, a w dorobku grupy zaczęły pojawiać się pierwsze krążki.

W 1994 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Jolka, Jolka”. Wtedy to też pojawił się pierwszy wideoklip zespołu do piosenki „Jolka, Jolka”- emitowany był w programie muzycznym: Muzyczna Skrzynka Teleexpresu. II piosenką promującą ten album był utwór pt. „Piękną miałaś twarz”.

W 1996 roku ukazała się płyta CD zatytułowana „Jolka, Jolka”, na której zostało oprócz piosenek zawartych na kasecie „Jolka, Jolka” dołączono 4 premierowe piosenki m.in. „Tam za rzeką”- kolejny wielki przebój grupy Classic.

W 1997 roku zespół opuszcza Jacek Ambroziak, a jego miejsce zajmuje Wiesław Uczciwek. W 1997 roku ukazuje się też płyta i kaseta „Warto żyć”. Tytułowa piosenka i zarazem wideoklip od razu podbija widzów TV POLSAT. Kolejnym utworem promującym to wydawnictwo jest piosenka „Jesteś wielkim spełnieniem moich marzeń”. W tym samym roku zespół udaje się na tournee po USA.

W 1998 roku zespół koncertuje w Polsce nie zapominając o swoich rodakach poza jej granicami: Wiedeń- Jesień Polska nad Dunajem i Niemcy. W 1998 roku ukazuje się album zatytułowany „Składanka”. W tym roku zespół gra na największej trasie koncertowej w Polsce. Wraz z zespołami Boys i Buenos Ares grają 35 koncertów określanych przez prasę jako największe wydarzenie koncertowe 1998 roku. 

W 1999 roku zespół odwiedza Grecję. Zespół został zaproszony na uroczystości otwarcia I Polskiej Szkoły w Atenach. 

W 2000 roku ukazuje się album „To dla Was”. Do zespołu dołącza perkusista Krzysztof Rybus. Jest to przełomowy rok w karierze zespołu. Zespół w tym roku zagrał 172 koncerty. Z tego okresu pochodzą takie przeboje jak: „Jeszcze dzień…”, „Nie chcę więcej”, „To dla Was”, „Masz w sobie coś” i „Obejmij mnie”. W 2000 roku dzięki sponsorowi napojów energetycznych POWER HORSE zespół gra swoją trasę koncertową pod nazwą: CLASSIC POWER TOUR. 

W 2001 roku zespół zmienia swój wizerunek radykalnie: Kapelę opuszcza Krzysztof Rybus, powiększa się skład zespołu o Waldemara Orłowskiego- gitarzystę i Michała Kasperczyka- perkusistę. Zespół jako jeden z nielicznych próbuje swoich sił grając na żywo. 

W 2002 roku ukazuje się nakładem firmy Pomaton EMI płyta „Bilet do nieba”. Zespół opuszczają Michał Kacperczyk i Waldemar Orłowski a ich miejsca zajmują: Tomasz Orłowski i Sebastian Dorosiewicz (gitarzysta i perkusista). 

W 2003 roku zespół rusza na II ogromne trasy koncertowe. Do zespołu dochodzi Mieczysław Grubiak (sax). W maju promującą nasze wejście do UE i czerwcu za pomocą sponsora ruszamy na wielką trasę koncertową Biesiady Kasztelańskie, występując koło takich gwiazd jak Varius Manx, De Mono, FNŻ, Elektryczne Gitary, Róże Europy. Jesień 2003 zespół występuje jako suport przed zespołem Ich Troje. 

W 2004 roku podczas letniej trasy koncertowej zespół postawił sobie wysoką poprzeczkę rejestrując swoją pierwszą płytę LIVE. 

W 2005 roku zespół opuszcza Wiesław Uczciwek a zastępuje go Norbert Sztuk. W grudniu 2005 wychodzą „Kolędy” zespołu Classic, które zostały zarejestrowane na zlecenie sponsora firmy Carlsberg Polska i dołączone do zimowej promocji produktów: Kasztelan Zimowy, Piast i Bosman. Kolędy też można było dostać w promocji dyskoteki Speed Club. 

W 2006 roku zespół Classic dostaje kolejną propozycję uczestnictwa w trasie koncertowej organizowanej przez Carlsberg Polska- „Biesiady Kasztelańskie”. Grupa otrzymuje także zaproszenie na trasę koncertową „Sami Swoi” dla sieci Plus GSM. Jesienią zespół supportuje angielską grupę Touch&Go podczas ich trasy koncertowej w Polsce. 

W 2007 roku zespół opuszcza Norbert Sznuk a jego miejsce zajmuje Piotr Strycharski- wieloletni przyjaciel zespołu. W tym roku po raz pierwszy w historii zespół zaczyna koncertować na Juwenaliach Studenckich- min. Olsztyn, Legnica i Wrocław (ponad 60 tys. osób). Jesienią wspólnie z zespołem Boys i Akcent grupa wyrusza na trasę po USA: Chicago (ponad 5 tys. osób), Nowym Jorku (2 koncerty) i Connecticut. Zespół otrzymuje zaproszenie do wzięcia udziału w programie „Europa da się lubić” emitowanym na antenie TVP 2. 

2008 rok to intensywna praca koncertowa. Juwenalia studenckie stały się już stałym elementem koncertowym zespołu. Grupa supportuje legendarny zespół Modern Talking podczas ich koncertów w Polsce. Jesień to ponowna trasa po USA i Kanadzie. Classic wraz z przyjaciółmi z Boys i Akcent gra dla całej Polonii na tym kontynencie- Chicago 2 koncerty, New York, New Britan, Los Angeles, Phoenix, Toronto, Fort Lauderdale, Clearwater. Trasa trwa 4 tygodnie a zespół koncertuje poruszając się specjalnym autobusem wynajętym od legendy rock’a Guns n Roses. Muzycy określają ich trasę jako „trasa życia”. 

2009 rok to kolejne koncerty a także prace nad materiałem do nowej płyty. W tym roku Classic po raz kolejny pojawia się na scenie „Biesiad Kasztelańskich”. Wyreżyserowany zostaje klip do utworu „W perły zmienić deszcz”. Ukazuje się składanka wielkiej kolekcji Disco Polo poświęcona twórczości zespołu Classic, jednocześnie zostaje również wydana specjalna płyta z kolędami dla Pepsi. Oprócz tego zespół bierze udział w uświetnieniu bicia Koszykarskiego Rekordu Guinessa. Classic pojawia się również podczas benefisu pracy artystycznej KONJA, gdzie jest jedną z gwiazd koncertu. 

2010 to wydanie długo oczekiwanej płyty „Wszystko się zmienia”. Zespół leci do USA, aby nakręcić teledysk do tytułowego utworu. Płyta ukazuje się nakładem Lemon Records i otrzymuje status Platyny. Classic po raz pierwszy bierze udział w charytatywnym koncercie „Tornister Pełen Uśmiechu”, organizowanym przez Caritas Polska i TVP1. Classic jako pierwszy zespół z nurtu Disco Polo został zaproszony do programu „Pytanie na śniadanie”, który jest emitowany na antenie TVP2- tam wykonał jeden ze swoich przebojów. Na antenie TVP1 i TVP Polonia można było obejrzeć relację z koncertu Classic podczas Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Grupa zostaje również zaproszona do udziału w akcji pomocy powodzianom organizowanej przez TVP1. Zespół przyłącza się również do współpracy z Fundacją Dziecięca Fantazja i bierze udział w konferencji prasowej tej akcji, gdzie staje się jej twarzą. 

Rok 2011 to przede wszystkim zmiany personalne w zespole. Zespół opuszcza gitarzysta Tomasz Orłowski a jego miejsce zajmuje ponownie Waldemar Orłowski. Tu należy wspomnieć, iż Waldek Orłowski już wcześniej grał z zespołem Classic w latach 2000-2002. Zmienia się także manager zespołu. Dotychczasowego managera- Dominikę Świętek zastępuje Agnieszka Makarewicz. Classic zostaje zaproszony do udziału w wielkiej trasie koncertowej dla Fundacji Dziecięca Fantazja. Również w tym roku zespół nawiązuje współpracę z artystami libańskimi i tym samym zyskuje odbiorców wśród Libańczyków. W grudniu zespół bierze udział w nagraniu programu świątecznego w podkieleckiej Tokarni, gdzie wykonuje kolędę „Lulajże Jezuniu” oraz w duecie z zespołem Boys utwór „Świąteczny Czas”- całość można było zobaczyć na antenie Polo TV. 

2012 zespół ponownie zostaje zaproszony do udziału w trasie koncertowej „Biesiady Kasztelańskie” organizowanej przez Carlsberg Polska. W czerwcu Classic bierze udział podczas festynu rodzinnego dla TVP2. W lipcu występuje na żywo dla TV Polsat w programie „Się kręci”, a we wrześniu pojawia się w kolejnej edycji „Tornistra Pełnego Uśmiechu” dla TVP1. Zespół bierze udział w programie „Imperium Disco Polo”, emitowanym na antenie TV Polsat. W tym roku również powstaje nowy utwór „Tak Blisko” a także remake utworu „Byle było tak” na potrzeby programu sylwestrowego POLO TV. 

2013 rok to przede wszystkim Jubileusz 20-lecia zespołu. Zespół otrzymuje nagrody: Grand Prix podczas XVIII OFMT w Ostródzie za utwór „To nie przyjaźń tylko miłość”. Powstaje również pierwszy w historii disco polo klip, który utrzymany jest w konwencji czarno-białego filmu fabularnego a główne role grają w nim znany z dużego ekranu Krzysztof Kiersznowski a także modelka Monika Ordowska. Wideo w serwisie Youtube zebrało w ciągu miesiąca ponad milion odsłon. Swoje 20-lecie zespół obchodził podczas XVI Wielkiego Pożegnania Lata w Iłowie. Jubileusz zespołu uczcili przyjaciele, którzy wykonali piosenki Classic w własnej aranżacji: BOYS, AKCENT, STACHURSKY, COOLERS & NORBI przy ponad 15-tysięcznej publiczności. Podczas Jubileuszu zespół zaprezentował premierowo piosenkę „Niebanalna dziewczyna” w aranżacji akustycznej. Całość zostaje zarejestrowana a następnie emitowana przez telewizję POLO TV. W 2013 roku zespół bierze udział w koncercie Disco Pod Żaglami, które na żywo jest emitowane przez telewizję Polsat. W tym roku ukazuje się również mnóstwo publikacji na temat zespołu a portale takie jak Onet, Interia czy WP dostrzegają najnowszą produkcję Classic. Jednocześnie zaczynają się intensywne prace nad nowym albumem. Zespół nawiązuje również owocną współpracę z wybitnym autorem tekstów Markiem Dutkiewiczem. Robert i Mariusz zostają twarzami spotu reklamowego T Mobile. 

2014 rok to dla zespołu praca nad kolejną płytą. Grupa nawiązuje współprace ze znanym duetem producenckim Wet Fingers, który przygotowuje remix przeboju „To nie przyjaźń tylko miłość”. W lutym Classic po latach wchodzi do studia i nagrywa wspólnie z grupą Boys utwór „Niebo za rogiem” autorstwa Marka Dutkiewicza. Piosenka ma swoją premierę 14 lutego na „Wielkiej gali Walentynkowej” w Warszawskiej Sali Kongresowej. Koncert jest rejestrowany przez Polo Tv.  Luty to dla zespołu Classic także udział w takich programach jak: „Rozmowy w toku” - Ewy Drzyzgi i „Na językach” - Agnieszki Szulim dla kanału TVN.  W kwietniu zespół rusza w trasę po USA i Kanadzie. Twórczość zespołu zostaje zauważona przez zachodnie stacje telewizyjne. Piosenki zespołu wykorzystane są jako tło ilustracyjne dla kanału TLC z grupy Discovery.  Podczas III urodzin Polo TV - zespół prezentuje najnowszy utwór pt. „Miłego dnia” - który dla zespołu napisał Marek Dutkiewicz. O zespole Classic jest też głośno dzięki książce Pawła Konja Konnaka „Księgowy tańczy”.  W sierpniu zespół zostaje zaproszony przez TV Polsat na „Disco pod gwiazdami” w Płocku gdzie po raz pierwszy występuje na żywo z sekcją dętą. Koniec sierpnia to także koncert dla TVP 1 i Polo TV w Szczecinie. Classic bierze udział w Jubileuszu 25 lecia Zenka Martyniuka podczas „XVII wielkiego pożegnania lata w Iłowie” wykonując własną interpretację „Tańczącej w deszczu”.  Wrzesień to przede wszystkim udział Roberta w filmie „Discopolo” a twórczość zespołu Classic zostaje wykorzystana w filmie. Robert wciela się w role Maria gwiazdy Disco Polo, u boku takich gwiazd ekranu jak Tomasz Kot czy Joanna Kulig.  W listopadzie nakładem firmy Universal Music Polska ukazuje się „Diamentowa kolekcja Classica”. Classic jest także gwiazdą wielkiego halowego koncertu „Łódź Disco Fest” gdzie prezentuje piosenkę „Dajmy sobie szanse”. 

2015 rok to praca nad wydaniem płyty i nagranie video do utworu „Miłego dnia” w którym udział bierze cała plejada aktorskich gwiazd: Joanna Koroniewska, Robert Gonera czy Krzysztof Kiersznowski, po raz kolejny współpracującym z zespołem. O najnowszym videoklipie zespołu jest głośno. Polecają go takie media jak Teleexpress czy Program Pierwszy Polskiego Radia. W kwietniu zespół rusza w turnee po Europie odwiedzając takie kraje jak: Belgia, Niemcy czy Holandia. latem 2015 roku Classic ponownie występuje  na Festiwalu w Ostródzie gdzie premierowo prezentuje piosenkę : Wakacyjny Letni Hit gdzie otrzymuje nagrodę w konkursie Teledysk Wszech Czasów  i  nagrodę  Jury.  W sierpniu Classic po raz kolejny gra na imprezie TV Polsat ; Disco Pod Gwiazdami w Zielonej Górze gdzie  grupa wykonuje cover piosenki Nie płacz Ewka .Lato tradycyjnie zespół zamknął podczas XVIII Wielkiego Pożegnania Lata w Iłowie  - tam Classic bierze udział w Jublleuszu 25 lecia zespołu Boys - gdzie wykonuje autorską wersję piosenki Chłop z mazur .Jesień dla Classica to oczywiście koncerty w USA i po raz pierwszy koncert na promie płynącym do Szwecji. Classic po raz kolejny bierze udział w nagraniu sylwestra dla Polo Tv podczas imprezy Łódź Disco Fest w Łodzkiej Atlas Arenie .

2016  to dla Classica to przede wszystkim sukces piosenki ,, Nie płacz Ewka ‚’Zespół kręci teledysk do tego utworu j,tradycyjnie  jak to w przypadku zespołu w bardzo oryginalnym stylu w którym bierze udział ponad 30 postacji takich jak : Laura Breszka, Monika Ordowska,Krzysztof Skiba i ponad 10 sobowtórów : Chuck Norris, Sylwestre Stallone,,Lech Wałęsa,Michale Jackson, Freddie Mercury i wielu innych.Wiosną zespół koncertuje po raz pierwszy w historii  w Dublinie w Irrlandii a  piosenka Nie płacz Ewka w wykonaniu Classic jest okrzyknieta jak lepsza od oryginału  W czerwcu ukazuje się najnowsza płyta formacji ,, Miłega Dnia ‚’ - tym razem wydawnictwo ukazuje się nakładem firmy Universal Music Polska.. Po raz pierwszy płyta jest dostępna w iTunes i Google Play. Zespół bierze udzial w Przebojowej Majówce w Stęzycy . Podczas XXI OFMT w Ostródzie zespół prezentuje piosenkę ,, Miłość gorąca jak ogień ‚’ - która staje się wielkim przebojem zespołu. Sierpień to po raz Kolejny Disco Pod Gwiazdami dla Tv Polsat  i XIX Wielkie Pożegnanie Lata w Iłowie - podczas którego Classic bierze udziałł w 15 leciu formacji Power Play. Na koniec Sierpnia Classic został zaproszony do udziału w  Beer Festt dla marki Tyskie - największej imprezy plenerowej na śląsku ponad 130 tys osób.

2017 zaczął się od zmian personalnych w zespole Classic. Z zespołu odszedł Waldek Orłowski, aby kontynuować karierę w innych muzycznych klimatach, a jego miejsce zajął Łukasz Zacieski.W maju wychodzi singiel „Miłość gorąca jak ogień”, a zespół występuje na scenie III edycji Przebojowej Majówki w Stężycy. W czerwcu Classic zagrał na kolejnej dużej gali, tym razem z okazji 25-lecia disco polo. Impreza została zrealizowana przez TVP 2 oraz Polo TV. Czerwiec to również miesiąc, w którym „Miłość gorąca jak ogień” podbija playlisty Radia Wawa oraz VOX FM.  Podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie (22-23 lipca) grupa prezentuje kolejną piosenkę – tym razem jest to „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie”. Kolejny miesiąc, czyli sierpień to dla zespołu czas świętowania jubileuszu 25-lecia działalności artystycznej. Classic ma swój specjalny recital podczas Disco Pod Gwiazdami w Stężycy. Impreza jest nadawana na żywo w Telewizji Polsat. Zaraz po tym zespół rusza na koncert na scenie Mrągowskiego Festiwalu Weselnych Przebojów, wykonując własną wersję kultowego przeboju „Cicha woda”. Koniec wakacji to dla grupy przede wszystkim występ podczas XX Wielkiego Pożegnania Lata w Iłowie.  Tuż po sezonie wakacyjnym nadszedł czas na  pracę nad klipem do utworu „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie”,  natomiast sama piosenka pojawia się wśród 30 najpopularniejszych przebojów na playlistach w rozgłośniach radiowych. Koniec roku to przede wszystkim udział w 2 wielkich show TV : Łódź Disco Fest dla Polo TV, oraz Disco Attack dla TV Polsat. 

2018 ten rok rozpoczął się dla Zespołu z genialną wiadomością - utwór Ja dla Ciebie a Ty dla mnie znalazł się w 50 najlepiej odtwarzanych utworów w rozgłośniach radiowych w Polsce . W kwietniu Classic rusza w trasę z okazji  25 lat Disco Polo po USA i Kanadzie wspólnie z zespołami takimi jak After Party ,Pięknymi i Młodymi, Power Play, Top One i D Boomb. W kwietniu również po raz pierwszy Classic gra za wschodnią granicą Polski dla Polaków mieszkających  na Litwie w Wilnie. Nie zwalniając tempa w maju zespół bierze udział  w Przebojowej Majówce w Stężycy oraz otrzymuję nagrodę za Przebój Roku 2017 - Ja dla Ciebie a Ty dla mnie - całość jest rejestrowana przez Polo tv . W lipcu podczas XXIII OFMT w Ostródzie  - zespół prezentuje piosenkę ,,Umów się ze mną'' i znów otrzymuje nagrodę tym razem za Zespół Roku od stacji Polo Tv. Sierpień to miesiąc kiedy Classic występuje ponownie na antenie tv Polsat podczas Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie. Sierpień to także udział w XXI Wielkim Pożegnaniu Lata w Iłowie  i udział w benefisie X lecia zespół Masters a także wyjątkowy duet z Masters’em  z piosenką ,,Szukam dziewczyny’’ - całość można zobaczyć na antenie stacji Polo tv. We wrześniu 2018 roku  single zespołu ,,Miłość Gorąca jak Ogień’’ i ,,Ja dla Ciebie a Ty dla mnie’’ otrzymują status złotych płyt . Październik dla zespołu Classic to przede wszystkim reaktywacja duetu z zespołem Boys - praca w studio nad piękną pieśnią Dla Jana Pawła 2 w Podziękowaniu za Pontyfikat, w  realizacji tego nagrania bierze udział chór vocalny Vox Singers i Łódzka Orkiestra Filmowa - to pierwsza tak duża produkcja muzyczna w Historii Classica. Zespół realizuje także specjalny videoklip do tego utworu . Natomiast listopad dla Classica to  udział w filmie fabularnym :,,Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3’’a także udział w nagraniu Sylwestra dla Polo tv podczas V edycji Łódź Disco Fest .Podczas ŁDF 2018 zespół otrzymuje prestiżową nagrodę Złotą Okładkę Super Expressu . W listopadzie zespół gra w Oberhausen  w Niemczech na Polonia Music Festiwal. Grudzień to czas premier clipu a dokładnie 12 Grudnia światło dzienne ujrzał teledysk do utworu ,, Umów się ze mną’’.

2019 ten rok rozpoczął się  dla zespołu niespodzianką numerem 1 na Best Liście w Radiu Vox FM z utworem ,, Umów się ze mną. Po takim wyróżnieniu kolejne tym razem telewizyjne a mianowicie w styczniu trafia do kin film fabularny w reżyserii Kordiana Piwowarskiego pt.,,Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3’’ z udziałem zespołu.   W kwietniu grupa bierze udział w show Tv Polsat All Together New. Podczas tego wydarzenia wciela się w rolę jurorów oceniając talenty muzyczne uczestników programu. Natomiast w maju Classic otrzymuje nagrodę za Przebój roku 2018 podczas Przebojowej Majówki w Stężycy od Radia vox Fm i Polo tv . Kolejny miesiąc  lipiec dla zespołu to udział w XXIV OFMT w Olsztynie gdzie zdobywa dwie statuetki:  Grand Prix i Nagrodę Publiczności festiwalu za piosenkę ,,Daj mi znak''. Aby emocji nie zabrakło grupa zostaje zaproszona do udziału w Wakacyjnej Trasie TVP 2 :,,Lato Muzyka Zabawa'' . Kolejny miesiąc  to dla Classic udział w takich wydarzeniach muzycznych jak  : Disco Pod Gwiazdami dla TV Polsat , Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach dla TVP2 , Festiwal Weselnych  Przebojów  TV Polsat i Wielkie Zakończenie Lata w Iłowie z  Polo tv.We wrześniu ma premierę wideoklip do piosenki,, Daj mi Znak'' oraz  udział w kultowym programie ,,Jaka to melodia'' .W listopadzie natomiast zespół po raz pierwszy wyjeżdża na koncert do Szwecji . Końcówka roku grudzień to dla zespołu  udział w Jubileuszu Zenka Martyniuka dla TVP 2 a także  udział w ponadczasowym koncercie kolęd: ,, Wielkie Kolędowanie w Ostrej Bramie  w Wilnie dla TVP1

2020 ten rok był niezwykle trudny dla nas Wszystkich ze względu na panującą pandemię Covid-19 ,mimo wszystko zespół bierze udział w wydarzeniach organizowanych  przez Telewizję Polską  8 marca ,,Za Zdrowie Pań w Rzeszowie  i na koncercie Dla Ciebie Mamo w Teatrze Polskim w Warszawie.Telewizja Polsat ponownie zaprasza zespół Classic na Festiwal Weselnych Przebojów do Mrągowa  i także do udziału w programie  Moje Disco Moje Wszystko dla Disco Polo Music  Zespół bierze udział w Wakacyjnej Trasie Dwójki dla TVP 2 w Ostródzie, Chełmie oraz Świnoujściu. W grudniu Classic został zaproszony do udziału w Jubileuszu zespołu Boys  - Szalona 30 tka zespołu Boys, który był rejestrowany przez TVP 2 

2021 roku  Zespół Classic po raz kolejny bierze udział w koncercie Za Zdrowie Pań w Krakowie dla Telewizji Polskiej. Ponownie występuje  podczas Wakacyjnej Trasie Dwójki  w Żywcu, Płocku oraz Sopocie. Podczas tej trasy w Płocku w ramach Miedzynarodowego Festiwalu Muzyki Cygańskiej zespół nagrywa  utwór ,,Dziś prawdziwych cyganów już nie ma'' w duecie  z Paulą,  który wykonuje podczas  wydarzenia. Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie emitowany na antenie Telewizji Polsat  ponownie z udziałem zespołu Classic.  Zespół zostaje zaproszony na Benefis 40 stki Bayer Full w Chorzowie gdzie wykonuje własną interpretacje  piosenki Moja Muzyka. W grudniu zespół wyrusza do Lwowa i bierze udział w koncercie Wielkie Kolędowanie we Lwowie pod Ostrą Bramą.  Po raz pierwszy zespół bierze udział w Sylwestrze Marzeń z Dwójką w Zakopanem co było niesamowitym przeżyciem. Zespół nagrywa utwór dedykowany mamą  pt. ,, Dziękuje Ci mamo ''Swoje aktorskie pierwsze kroki liderzy zespołu Robert i Mariusz mogą zobaczyc podczas premiery  komedii Miszmasz - Kogel Mogel 3 grając m.in z Nikodemem Rozbickim,Ewą Kasprzyk, Pawłem Nowiszem, Maciejem Zakościelnym czy Anną Mucha, Wiktorem Zborowskim w reżyserii Konrada Piwowarskiego.

2022 Rok ten to przede wszystkim Jubileusz 30 lecia zespołu Classic rusza w trasę koncertową po USA i KANADZIE z okazji swojego Jubileuszu .Bierze udział w koncercie TVP Dla Ciebie Mamo w Gdyni Otrzymuje nagode specjalną za całokształt twórczości od TV Polsat podczas Festiwalu Muzyki Tanecznej w Mrągowie.Bierze ponownie udział w Wakacyjnej Trasie Dwójki Wilno,Stalowa Wola, Sopot Classic Bierze udział w specjalnym koncercie z okazji 42 rocznicy powstania NSZZ Solidarność w Katowicach .W Sierpniu podczas Wielkiego Pożegnania Lata  w Iłowie Classic zaprasza na wyjątkowe show swoich przyjaciół z estrady i nagrywa wyjątkowy koncert ze swoimi największymi hitami w duetach dla Polo TV. Wrzesień to intensywny czas w tasie koncertowej po USA i Kanadzie. Podczas Łódź Disco Fest Classic otrzymuje poczwórną Platynę od firmy fonograficznej Lemon Records  Po raz Kolejny zespół bierze udział w koncercie kolędowym dla TVP - Wielkie Kolędowanie w Chicago  i w Sylwestrze Marzeń z Dwójką w Zakopanem Classic nagrywa swoją nowość Będę Czekać .

2023 rok to przede Wszystkim dla Classic a mnóstwo koncertów w Polsce i poza jej granicami . Classic nagrywa utwór ,, Możesz'' - ta romantyczna i wolna  propozycja od Roberta i Mariusza Classic koncertuje w Brukseli. Ponownie gości podczas  Festiwalu Weselnych Przebojów  w Mrągowie oraz podczas pierwszej edycji w Chicago i Nowym Jorku. Classic nagrywa kolejna nowość ,, Dla Ciebie mój świat’’ tym razem  w duecie z Ukraińskim wykonawcą DISCOMAN która ma swoją  premierę na OFMT w Augustowie  a utwór staje się hitem w Ukraińskich rozgłośniach radiowych i telewizyjnych.Classic rusza na trasę Wielkie Kolędowanie w USA . 


Robert Klatt
Imiona: Robert, Jerzy
Data urodzenia: 06.10.1972   Znak zodiaku: waga
Miejsce urodzenia: Sochaczew
Stan cywilny: żonaty (córka)
Hobby: muzyka   Ulubiony kolor: niebieski
Codziennie zajmuje się: prowadzeniem własnej firmy reklamowo-eventowej
Życiowe motto: Życie jest rajem, do którego klucze są w naszych rękach.

Założyciel i lider zespołu Classic. Prezenter programu muzycznego „Szczęśliwa 8” (Nasza TV a później Tv Polsat). Jeden z pomysłodawców organizacji „Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie” a zarazem producent i Dyrektor artystyczny festiwalu. Producent muzyczny min.: „Zwycięstwa smak” (w wykonaniu: P. Markowska, A. Wyszkoni, A. Gadowski, Sz. Wydra i H. Młynkowa), płyty Artura Chamskiego zwycięzcy IV edycji programu „Jak Oni Śpiewają”. Scenarzysta i pomysłodawca teleturnieju: „Na Zawsze razem” dla Tv Polsat i „Muza pl” dla TV4. Producent muzyczny programu: „Muzyczna Winda” dla TV Polsat i współproducent programu „Kuźnia Talentów” dla TVP 3. Producent takich wydarzeń telewizyjnych jak: „Miss Polski 2008”, „Miss Intercontinental 2008”, „Ich Troje Symfonicznie”, „X Ogólnopolski Festiwal w Ostródzie” dla TVP3, „Mecz Gwiazd Wrocław 2007” i 2008 dla TV Polsat. W 2010 roku został producentem tytułowej piosenki akcji „Spełniamy Marzenia” na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja w wykonaniu Feel & Varius Manx - „Magiczny Moment”. Robert jest także producentem specjalnej produkcji okolicznościowej z okazji 600-lecia „Bitwy pod Grunwaldem” dla Muzeum Narodowego, muzykę do tego widowiska napisał Stanisław Syrewicz a wizualizacje wykonał Sławomir Karasek. Jest producentem muzycznym pierwszej polskiej edycji programu „My Own” dla MTV Polska. Producentem i scenarzystą relacji z XV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej dla TVP POLONIA. Po reaktywacji „Disco Polo Live” w 2008 roku prowadzi ten program na antenie iTV. Pomysłodawca i producent „Wielkiego Pożegnania Lata w Iłowie” a także współorganizator „Ostróda Reagge Festiwal” i od 2010 roku „ReaggeLand” w Płocku. Ma na swoim koncie mnóstwo nagród a także jedno odznaczenie za organizację Mistrzostw Europy w Koszykówce w 2009 roku w Polsce. Współorganizator największej Strefy Kibica ME 2012. Robert jest jednym z pomysłodawców powstania i zarazem dyrektorem muzycznym stacji POLO TV. Jest również pomysłodawcą „Disco Pod Żaglami” w Mrągowie. W 2014 roku Robert otrzymał prestiżową nagrodę GAZELE BIZNESU, przyznawaną przez kapitułę PULSU BIZNESU. Robert jesienią 2014 roku próbuje swoich sił jako aktor w filmie fabularnym „Discopolo” u boku takich gwiazd jak Tomasz Kot czy Joanna Kulig . W listopadzie Robert powołuje do życia Największa halowa imprezę Disco Polo pt „Łódź Disco Fest”. 2015 to kolejne wielkie imprezy które zaczynają funkcjonować dzięki Robertowi: Top Łódź Festiwal dla TV Polsat a także widowisko słowno-muzyczne; „Przygotuj się na miłość - rzecz o Edmundzie Bojanowskim” dla TVP 1. Robert Klatt ukończył Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Magisterium obronił na Politechnice Radomskiej na wydziale Ekonomii.

Mariusz Winnicki
Imiona: Mariusz, Grzegorz
Data urodzenia: 14.08.1970
Miejsce urodzenia: Sochaczew
Stan cywilny: kawaler
Znak zodiaku: lew
Hobby: gotowanie
Ulubiony kolor: biały
Codziennie zajmuje się: własną działalnością
Życiowe motto: Trzeba umrzeć młodo i możliwie jak najpóźniej

 


OD PONAD 20 LAT CZOŁOWY ZESPÓŁ MUZYKI DISCO POLO

Muzykę disco polo Classic tworzy od roku 1992, nie schodząc od tego czasu z polskich scen oraz będąc wymienianym w każdym zestawieniu jako jeden z najlepszych bandów tego gatunku.

12 WYDANYCH ALBUMÓW

Zespół muzyczny Classic w czasie swojej działalności scenicznej wydał 12 albumów, na których znalazły się takie hity jak: „Jolka, Jolka”, „Hej czy Ty wiesz”, „Zabrałaś mi lato” czy „Jeszcze dzień, najwyżej dwa”.

SETKI ZAGRANYCH KONCERTÓW W POLSCE I NA ŚWIECIE

Classic to nie tylko nagrane płyty, ale też koncerty na żywo. Dotychczas zespół wychodził na scenę……. razy – zarówno w Polsce jak i za granicą (między innymi w USA i Kanadzie).